O Movemberu

Movember  je nezávislá charitativní organizace s globální působností, jejíž aktivity na poli osvěty a  péče mužů o své zdraví  plně ideově podporujeme. Movember vyzývá muže k tomu, aby změnili pomocí kníru svůj vzhled a tím celkově tvář mužského zdraví. Muži Movemberu si nechávají celý listopad narůst knír a rozmlouvají o svém zdraví, zejména o uro-onkologických problémech. Zároveň oni i jejich okolí přispívají na charitativní účely.

Strategie Movemberu je postavena na třech základních principech – poznej, předejdi a pomoz.

  • Poznej znamená především podporu vědecko-výzkumných projektů, zkvalitňování a rozšiřování léčebných možností, a poskytování stipendií.
  • Předejdi spočívá zejména v osvětě, týkající se mužského zdraví. Zejména hnutí Movember se v ČR se zasloužilo o vytvoření špičkových audiovizuálních materiálů týkající se rakoviny prostaty – od prevence, přes diagnostiku a léčbu až po informace o životě po léčbě nádorového onemocnění.  Na webové stránce www.rakovinaprostaty.cz najdete i internetovou poradnu, ve které vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy, týkající se této problematiky.
  • Pomoz představuje především pomoc při realizaci nákupu přístrojového vybavení. V roce 20117 Movember podpořil nákup nejmodernějšího ultrazvukového přístroje pro diagnostiku rakoviny prostaty, který bude sloužit pacientům na špičkovém urologickém pracovišti v Motole.

Do dobročinných aktivit této organizace jsme se rozhodli zapojit i my, a proto jsme oslovili známé osobnosti, aby nám do aukce věnovali jejich osobní předměty. Vy máte nyní jedinečnou příležitost tyto předměty získat a podpořit tak dobrou věc, která má smysl. Všechny prostředky, které díky aukci vybereme, budou převedeny na transparentní účet organizace, na který můžete přispět libovolnou částku i vy.

Pokud byste si našich vystavovaných předmětů nevybrali, určitě podpořte tuto myšlenku alespoň nárůstem kníru a zapojte se tak k celosvětové osvětě této problematiky.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách Movemberu nebo stránkách  nadačního fondu Muži proti rakovině.


A kdo za projektem Pochlap se stojí?

Celá charitativní akce je zaštiťována týmem pánské kosmetiky na vousy Angry Beards (pro naše sousedy máme i slovenský a polský web). Věříme totiž, že každá firma by měla společnosti přinést něco prospěšného, a ne si od ní jen brát. A protože našimi koncovými zákazníky jsou muži každého věku, kterým se staráme o jejich vousaté skvosty, zcela logicky se nabízelo zapojit se do tohoto skvělého projektu, který nám snad už ani nemůže být bližší.

Naším hlavním cílem projektu je podpořit osvětu a přispět ke změně myšlení mužů – není třeba se stydět vyhledat pomoc při zdravotních komplikacích a věřit tomu, že si člověk problémy s prostatou dokáže vyřešit sám v soukromí domova. Není hanba, že muž si zajde na preventivní vyšetření k doktorovi, aby věděl, že je vše v pořádku.

Snad se nám tuto misi podaří naplnit a budeme rádi, když do toho půjdete s námi!  Ať už se zúčastníte naší aukce, přispějete, byť jen korunu na transparentní účet organizace nebo budete šířit osvětu nárůstem kníru nebo slovně.

Přidej se k nám do týmu!

Protože všichni chceme táhnout za jeden provaz, staň se součástí našeho týmupřizvi svoje kámoše a sledujme, jak společně šíříme dobrou věc, která zachraňuje životy po celém světě.