2k18

Rok 2018 byl pro nás prvním ročníkem, kdy jsme se finančně i vlastními aktivitami rozhodli podpořit osvětu v rámci boje proti rakovině. Co se nám povedlo a kde máte ještě prostor pro zlepšení?

Prvně nějaká hard numbers – stránku projektu navštívilo od 1. – 30. 11. 2018 slušných 2 528 lidí. Nejnavštěvovanějším předmětem byl scénář divadelní hry od Evy Burešové, který se také vydražil za nejvyšší částku.

Do projektu se nám podařilo zlanařit 2 Mo Bros, olympijského vzpěrače a našeho kamaráda Jirku Orsága, zpěváka Calina a Mo Sista zpěvačku a herečku Evu Burešovou. Díky darovaným předmětům se nám podařilo vybrat 8 200 Kč. Spojili jsme projekt s Aukrem, Centrem Černý Most, Original Barber Pointem, Muži v Česku, Lui no a samozřejmě Movemberem, potažmo Nadací Muži proti rakovině, který u nás zastupuje Movember.

V našem Movember týmu jsme měli 8 vousáčů a zde jsme dali dohromady 1 832 Kč. Tady je určitě prostor pro zlepšení, ale všechno se počítá. Společně se nám tedy podařilo vybrat 10 032 Kč. Měli jsme větší plány, ale to my máme vždy. Nakonec toto bereme celkem jako úspěch – byl to první rok a desítku už jen tak na silnici nenajdete ani v dnešní době blahobytu. Spoustu práce již máme za sebou a víme, že další ročníky budou určitě jen lepší.

Co se nám úplně nepovedlo bylo v první řadě sehnání více předmětů do dražby. Několik dalších jsme měli rozjednaných, poměrně dost lidem se projekt líbil, ale spolupráce nakonec nedopadla. Podařilo se nám tedy sehnat pouze polovinu ze zamýšlených 6 předmětů. Také se nám úplně nepodařilo oslovit tolik lidí, kolik bychom chtěli. Pěkně zpracovanou zprávu jsme rozeslali do více než 180 redakcí a ani se nám neozvala. To nás opět mrzí, ale je spousta projektů a nemohou poskytnout prostor každému. O to více si vážíme Mužů v Česku a Lui, kteří nám zprávu vydali na svých internetech.

Sečteno a podtrženo, představovali jsme si to jako Hurvínek válku a klobouk dolů všem, kteří podobné, jen podstatně věší projekty, dělají a vybírají peníze na nejrůznější dobré věci. My se zatím spíše snažíme a přidáváme kapky do moře, ale snad se cení i snaha a hlavní je, že kape.